Milí rodičia!

Sme radi, že ste si otvorili stránku našich jasličiek a materskej školy. Dovoľte nám predstaviť vám naše súkromné detské jasličky Bodka a súkromnú materskú školu.

V jasličkách Bodka sa zodpovedne a s láskou postaráme o vaše deti od 6 mesiacov do troch rokov. Vieme, že odlúčenie od mamy je vždy náročné nie len pre ňu, ale najmä pre samotné dieťatko. Preto sa v Bodke snažíme robiť všetko tak, aby sa tu cítilo bezpečne a prirodzene. 

Okrem toho, že rešpektujeme zvyklosti vašich detí z domova, snažíme sa, aby získali návyk aj na spoločný režim v jasličkách a zvykli si na nový kolektív kamarátov. Počas dňa sa okrem hry budú venovať rozvíjaniu jemnej či hrubej motoriky, učiť sa poznávať seba samého, svet naokolo i praktický život. V každom období vývinu dieťatka sa to dá. 

Pre vaše dieťatko zabezpečíme počas dňa stravovací režim z našej vlastnej kuchyne. Okrem toho, že dbáme na výber kvalitných a čerstvých lokálnych potravín, snažíme sa variť moderne s dodržaním všetkých výživových noriem. Jedálniček našich drobcov je zostavený tak, aby ich brušká boli spokojné a naučili sa, že dobré jedlo má všelijaké tvary, chute i vône.

Každé dieťatko u nás odpočíva vo vlastnej postieľke v pyžamku, ktoré je iba jeho.

Čas, ktorý dieťatko potrebuje na to, aby si zvyklo na nové prostredie, je u každého individuálny a určite má svoje trvanie. Preto sme obrnení trpezlivosťou, pevným odhodlaním a víziami. U nás vaše dieťa nájde:

 • vyváženú a hodnotnú stravu 
 • lokálne potraviny, čerstvú zeleninu, ovocie, šťavy a vodu
 • ojedinelé priestory čistené ekologickými prostriedkami a parou
 • čističky vzduchu
 • antialergické textílie
 • pyžamká a hygienické potreby v cene 
 • výchovno - vzdelávací program prispôsobený vekovým skupinám detí
 • montessori aktivity
 • rozumné hračky vyrobené z eko-materiálov
 • pohybové aktivity, relaxačné cvičenia
 • personál kvalifikovaný na prácu s deťmi
 • pobyt na čerstvom vzduchu vo vlastnej záhrade

Od 1.9 2019 sme zriadili aj jednu triedu materskej školy, ktorá je situovaná v tej istej budove. Chceme tak pripraviť deťom, ktoré prešli výchovno-vzdelávacím procesom jasličiek, plynulé pokračovanie výchovy a vzdelávania,  už v školskom prostredí, v materskej škôlke. Ale nie len im. Samozrejme sa budeme snažiť, aby aj ostatné deti prešli plynulou adaptáciou na zmenené prostredie materskej školy a podporovať ich individuálny rozvoj v malom kolektíve (max. 12 detí).

Naša súkromná materská škola je zaradená do siete škôl ministerstva školstva SR, deti sú vzdelávané podľa školského vzdelávacieho programu, ktorý je vypracovaný podľa štátneho vzdelávacieho programu. Pozrieť si ho môžete kedykoľvek v priestoroch materskej školy. 

Tak ako v jasliach, aj v materskej škole sa snažíme o to, aby k nám chodili deti rady, boli vítané, vždy vypočuté, učili a viedli sa nielen k základným vedomostiam a činnostiam, ale posúvali si svoje vlastné hranice poznania. Okrem pani učiteľky im v tom bude pomáhať príjemné prostredie, rozumné pomôcky i kamaráti.